| BogdanFox a întrebat:

am si eu o intrebare. Vi s-a intamplat si voua sa aveti vise scurte in care se adeveresc anumite clipe din viitor. Uneori am vise care imi arata viitorul, sunt de scurta durata dar dupa ce ma trezesc incet, incet le uit. Prima data mi s-a intamplat cand aveam 8 ani. Prima data credeam ca am visat ceva ce sa petrecut. Visasem cum stateam la o masa cu decoraj colarat de paste noua, o punga cu seminte ( eu nu prea mancam seminte) si doar niste voci care nu se intelegeau. In acea dimineata dupa ce am uitat de tot visul crezand ca e doar o amintire mi s-a intamplat cand sa ma duc la un prieten acasa. El ii placeau mult semintele si avea acel fel de masa. Inca mi se mai intampla doar ca nu asa de puternic cum a fost prima data. Ce ar trebui sa fie acest lucru?

2 răspunsuri:
| bystefu a răspuns:

E normal, si mie mia s-a intamplat, si cred ca si la majoritatea.

| Shatterhand956 a răspuns:

Da se numește dejavu
Dar eu vad in somn imagini care le voi vedea peste câteva luni s-au ani depinde.