| abcdefgh a întrebat:

Am visat acum 2 zile (parca) ceva ce mi se pare ca mi s a mai intamplat sau am mai visat, dar nu stiu de ce nu imi amintesc.Stiu doar ca era ceva important si aveam impresia ca nu este singura data cand aud de asa ceva. E un sentiment de deja vu. Ce parare aveti? Cum ar putea sa imi amintesc ce am visat? A fost ciudat pentru ca ma gandeam la ce am visat(chiar ieri) si dupa ce m a strigat fratele sa vin la masa am uitat ce visasem si nu mi am mai putut aminti nimic. Azi am vb numai de visebig grin Scz daca vi se pare suparator

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Buna,
Uite, daca doresti sa iti amintesti ce ai visat, dupa ce te trezesti, rmai nemiscat in pat, cu ochii inchisi, inca cu acea stare de somnolenta si incercand cu multa vointa sa recuperezi visul. Functioneaza.
Mai ceva, daca te intinzi acum pe spate, fa liniste in jurul tau si incearca cu ochii inchisi sa iti golesti minea (complet), apoi focalizeaza-te asupra visului - e un exercitiu tipic de a-ti aminti lucruri.
Bafta! Sper sa-ti iasa si eu mai patesc asa!

2 răspunsuri:
| flaviu1234 a răspuns:

Si eu am visat ceva de genu sau mai bine zis visez si parca, cand se intampla in realitate am sentimentul asta am mai facut-olaughing

| aurycutza a răspuns:

Daca te-ai uitat pe fereastra nu ai sa-ti mai amintesti niciodata sau;;;;; posibil sa-ti amintesti doar fragmente