| ProbleM a întrebat:

Am si eu o problema, deci am facut radio, i-am dat si un nume, am pus si parola, tot.
Dar problema mea este la Adresa, fiindca eu am IP Dinamic ( Router ) , iar daca le dau altora , nu vrea sa se conecteze.
Ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| AlexCrb a răspuns:

Problema nu e ca ai ip dinamic. Problema ip-ului dinamic se rezolva cu noip.org (parca).
Problema ta e ca nu ai ip public. Poti sa iti faci radio dar vor putea asculta doar cei din retea.
Ca sa iti faci ip-ul public trebuie sa modifici ceva din setarile routerului (problema e ca nu mai stiu nici eu ce...).

| ProbleM explică (pentru AlexCrb):

Cauta un pic te rog, si dupa spune-mi si mie ca nu stiu...

| AlexCrb a răspuns (pentru ProbleM):

Mie mi-a zis un tovaras care se pricepe la retelistica. Momentan nu e in tara...

| ProbleM explică (pentru AlexCrb):

Poti sa il suni, sua pe facebook, Y! M, sau ori unde, ca am nevoie rapid de ajutor big grin

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d

| ProbleM explică:

Mai este cineva care ma poate ajuta?

| ProbleM explică:

Ce sa fac?