| maryusbz a întrebat:

Am un proiect la geografie despre "Turismul în Europa" și nu știu ce să scriu. Trebuie să aleg trei țări. Eu am ales: Franța, Spania și Italia. Vă rog să mă ajutați!

2 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Caută pe Internet principalele obiective turistice din cele 3 ţării alese de tine.
Poţi scrie de ce aleg oamenii să viziteze cele 3 ţări, prin ce se remarcă faţă de altele,.
Mai poţi scrie şi despre sportul din cele 3 ţări, şi el având un rol important în atragerea turiştilor.
Poţi scrie câteva date şi din istoria ţărilor alese de tine.
Toate aceste detalii le găseşti pe Internet.
Baftă!

| TheAG a răspuns:

Scrie si tu de ce ne ducem noi in alte tari ce putem vizita si invers, cauta pe internet happy