| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa fac la geografie un referat despre un mare oras din Europa... Am multe optiuni thinking Dar nu stiu ce sa aleg. Voi ce ziceti happy?

Răspuns Câştigător
| 31957319 a răspuns:

Eu as recomanda, Romania.
Avem si istorie, si obiective turistice. Si ar insemna, ca si tu o vei promova.
Asta doar daca ai curaj.
Si cauta pe net, ai sa gasesti ca multe lucruri au fost inventate de noi romanii, sau chiar la noi a avut loc in premiera.
Succes, eu unul, despre tara mea as face. Incepand cu Dracula, mentionand de primul oras luminat electric, de avionul cu reactie, de Brancusi, si sunt mult mai multe.

14 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Venetia

| Victoria a răspuns:

Iti propun Parisul. Pe langa faptul ca este un oras foarte frumos si incarcat de obiective turistice, are si o istorie interesanta.

| Victoria a răspuns:

@lory1995: De cand New York e in Europa? thinking

| Nastia a răspuns:

Atena, roma, varsovia, moscova.

| ralucaralu a răspuns:

Paris, Viena, Londra, Praga, Atena, sunt atatea orase minunate...sunt sigura ca vei face o alegere buna.iti urez mult succes;

| Katiee^^ a răspuns:

@sas: pana la urma despre Romania am facut laughing)

| DeeAnna. a răspuns:

Sunt de aceiasi parere cu UmmaGumma

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Londra, Londra si iar Londraaaaa

| Andra_5221 a răspuns:

Londraaaaaaaaaalove strucklove strucklove strucklove struck. Scrii despre tot ce inseamna Londra, despre obiectivele turistice de acolo, despre Casa regala, despre Oxford, despre Wimbledon(cel mai important turneu de tenis din lume)... e superbaaalove struck

| blue_butterfly a răspuns:

Barcelona. Poti scrie despre Sagrada Familia- cea mai deosebita biserica din Europa, statuia lui Crostofor Columb, Palatul Muzicii Catalane- pentru arhitectura interesanta, Parcul Guell - creatia lui Antonio Gaudi, Castelul Montjuic.

| motanelul a răspuns:

Nu stiu as alege atena e o capitala incarcata de istorie. si ai ce scrie.

| Sweets a răspuns:

Eu as face despre Spania sau Italiawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As alege New York...Ai multe de scris!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Solonet