| mihainet a întrebat:

Am un sistem home cinema LG ht806ph si cineva mi-a spus ca ii pot marii puterea (sa se auda mai tare) cu ajutorul unui amplificator. Este adevarat? Daca da, ce fel de amplificator?

1 răspuns:
| Curiosity a răspuns:

O poti face, dar amplificatorul de semnal iti va distruge echipamentul. LG-ul tau este bine definit de catre producator, si nu lasa loc de upgrade pe partea de sunet. Totusi, daca vrei sa amplifici, trebuie sa schimbi difuzoarele cu unele compatibile, unele care sa suporte puterea marita. Altfel, arzi bunatate de satelitiwinking