| R7R12 a întrebat:

Am un telefon Sony Ericsson Aspen cu sistem de operare Windows Mobile 6.5.3, doar ca nu prea gasesc aplicatii si jocuri pentru acest model [stiu de toate siturile gen zedge, getjar, freewarepocketpc, wapdam], si am aflat ca la unele telefoane se poate face update la WinMo 7.
Daca cineva stie cum, sa imi zica va rog puppy dog eyes.
pe. s stiu ca e nevoie de calculator, asa ca va zic datele: 512 mb ram, 1.51 ghz si 40 gb hard disk, liber: 7 gb.
Funda pentru cel mai bun si detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| freeze90 a răspuns:

Poi e simplu de tot, ori intri pe www.mobile9.com si cauti aplicatii acolo sau cel mai bine (recomandat) intri de pe telefon in MICROSOFT MARKET PLACE si le downloadezi de acolo. Trebuie sa ai telefonul conectat la wireless sau prin conexiunea de date 3g/2g. Uite aici pe youtube Marketul la minutul 6 si secunda 13. http://www.youtube.com/watch?v=HR2Nxw1VDKA&feature=player_embedded#!