| CristyCryss01 a întrebat:

Am vazut la un prieten in masina cum si-a pus telefonul langa casetofonul masinii si prin semnalul radio asculta muzica. as dori sa fac si eu acelasi lucru, doar ca cu radioul de acasa. ma ajuta cineva va rog frumos? am nevoie de vreo aplicatie? am telefon cu android. ofer FUNDA mare mare celui care ma ajuta happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cred ca il conectase prin bluetooth

| ionut258 a răspuns:

Poti folosi un cablu dublu jack si sa conectezi telefonul la radioul tau si sa setezi radioul sa redea pe auxiliar.

| MNQ a răspuns:

Depinde de telefonul tau, unele telefoane pot gestiona frecventele radio si sa transmita pe o anumita frecventa intr-o anumita zona, un fel de post de radio, pe o raza de mici dimensiuni (4-5 metrii patrati).

Nu toate telefoanele pot sa faca asta, ba chiar, sunt foarte putine telefoane care fac asta! De-asemenea nu stiu nici un telefon cu Android care este capabil de acest lucru, imi pare rau!

| CristyCryss01 explică:

Am un Prestigio Multi Phonje 5500 Duo Android 4.2 nu il conecta cu bluetot pur si simplu prin frecventa radio....si voiam sa fac si eu la fel... fara fire si minuni