| benga133 a întrebat:

As dori sa stiu si eu, se poate instala in strainatate decodorul de la rds/digi humas dici+c, si daca da cum? am observat ca in spate are decat Cable in, nu are intrare si pentru parabolica, cum as putea face sa prind posturile?

Răspuns Câştigător
| Brotacelu a răspuns:

Decodoru de satelit este total diferit de cel pentru cablu terestru!

daca e humax negru e de emisie prin cablu terestru, deci nu e bun, daca e de satelit afli pe ce satelit transmite rds si prinzi cateva posturi la liber 10 cred...

2 răspunsuri:
| Patrick1 a răspuns:

Cablu de la parabolica este ca cel pe care il bagi in spate cu banana. trebuie sa aiba decodorul mufa de aia la spate.
Deci : De la parabolica pleaca cablu cu banana pana la decodor -> de la decodor la tv prin scart.
Succes.

| midal a răspuns:

Eu am decoder cu cartela de la dolce.In spate la decoder are o intrare pentru antena parabolica cu un desen si o intrare pentru antena normala.Nu a-i specificat daca decoderul este cu cartela sau fara, cate intrari are pentru cablul de antena. Legatura dintre decoder si tv se face prin cablul scart.