| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa ma ajutati urgent crying De ceva timp am loat un virus depe facebook. Se numeste Trojan si trimite un link cu nu stiu ce la toti din lista mea de vreo 30 de ori pe zi crying cum scap de el

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Trebuie doar să reinstalezi Windowsul şi virusul va dispărea.
Succes!

| RaVuL a răspuns:

Sau cel mai bine dai o reinstalare de windows. scapi si de restul happy

| horia2012 a răspuns:

Incearca-l pe asta gratis. S-ar putea ca varianta gratis sa nu te lase sa cureti multi odata, dar repeti scanarea:
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro/
si
http://www.superantispyware.com/index.html
si
http://www.softpedia.com/......-1865.html
(alegi oricare din cele 2 variante
(nu BETA).

| horia2012 a răspuns:

Scanarea o faci cu Facebook inchis. Dupa fiecare scanare dai restart.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc la toti pentru sugestii big grin dar mai astept raspunsurii! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toate variantele sunt corecte.Dar eu zic decat s-a reinstalezi Windowsul mai bine ai reinstala browserul respectiv dar daca tie iti face probleme mai bine ti-ai lua un antivirus care iti sterge direct virusul respectiv. Sper ca te-am ajutat. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inceraca alt browser, sau bagati un antivirus

| ReusxD a răspuns:

Bună.
Incearcă să reinstalezi browserul tău respectiv.
Baftă.

| InnocentSίn a răspuns:

Buna! Reinstaleaza browseru-ul sau chiar windosw-ul daca nu merge.Altadata fi mai atent!`
Bafta! kiss

| Miihaelaaa a răspuns:

Eu tot am avut un astfel de virus descarcand o poza si tot de cate ori intram pe site se trimetea aceasta poza la toti prietenii si la multi prieteni am virusat calculatorul, dar eu am sters poza cu virus si am scapat.