| Minato1 a întrebat:

Salut TPU: Va rog frumos sa ma ajutati daca puteti

Cineva mi-a dat un link pe facebook care era un virus si eu l-am acceptat ca tampitu si acum nu stiu cum sa scap de el pentru ca nu imi distruge calculatorul dar le trimite linkul tuturor din lista de messenger cum as putea sa scap de el Va rog frumos daca ma puteti ajuta DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| Dezinteres a răspuns:

Instaleaza asta http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free
si lasa-l sa isi faca un full scan.
Scapi 100%
O seara placuta

| Minato1 explică (pentru Dezinteres):

Iti Multumesc Frumos

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!