| Englishlearner a întrebat:

..Ce inseamna
"psych yourself"?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Psych yourself up inseamna sa te aduni, sa te "imbarbatezi". De exemplu daca ai emotii foarte mari inainte sa faci ceva, trebuie sa "psych yourself up and get it done."

psych yourself out este oarecum opusul, sa te demoralizezi. Psych somebody out ar putea fi folosit in contextul unei competitii in care inainte de intrecerea propriu-zisa, iti demoralizezi adversarul atat de tare de (aproape) il faci sa renunte sa mai incerce.

1 răspuns: