| Adrian926a a întrebat:

cineva cu laptopul asta http://m.emag.ro/......DKPF7YBBM/
imi poate spune memoria placii video. daca se poate un screenshoot la video adapter sau din dxdiag
multumesc :D
funda

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Nu are memorie. Ia din memoria RAM. 128MB sunt alocati permanent, mai mult isi aloca singura atunci cand are nevoie.

De fapt nu are placa video - este incorporata in procesor. Daca vrei sa te joci jocuri aparute in ultimii 5 ani, ia-ti gandul. Jocuri din 2010 sau mai vechi vor rula, dar nu toate.

| Adrian926a explică (pentru Jijell):

Bine asta stiam dar voiam altceva ...modelu placii... Intel hd graphics 3000+ sau 4000+ asta nu stiu ce model e big grin

| Jijell a răspuns (pentru Adrian926a):

E Intel HD Graphics si atat. Cea mai slaba varianta de HD Graphics. big grin Cele cu 3000, 4000, etc sunt mai puternice, incorporate in procesoarele Pentium Dual Core, i3, i5, i7.

| Adrian926a explică (pentru Jijell):

Ok azi imi vine comanda de laptop si o sa ma uit personal la config laughing mersi de raspuns