| GABRYEL234 a întrebat:

Salut tpu.De aproape un an ma confrunt cu un virus sau ceva si asta de cans am instalat AVAST un antivirus.De fiecare data cand intru pe net, mi se deschid cate 3 taburi cu oferte, lucruri pe care cica trebuie sa le instalez, uneori chiar si fotografii dinalea.
Va rog spuneti-mi ce sa fac!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa lamurim o treaba.Ai mai descarcat si instalat altceva? Joc sau program? Ce este la tine se numeste Adware si se instaleaza cu buna stiinta odata ce ai lasat bifat ceva cand ai descarcat un joc sau program.Deci odata ce ai lasat bifat, ai acceptat acel adware si antivirusul nu ii face nimic.Plus ca este un asa virus de browser. pentru a elimina acest adware, intri pe internet explorer, setezi pagian pe google si descarci Adwcleaner, un program de eliminare a Adware. Deschizi programul, scanezi si dupa ce a terminat de scanat dai pe cleaning. va trebui sa restartezi Pc-ul dupa ce ai facut asta.la repornire vei fi intampinat de un fisier log,o pagina in care iti scrie ce s-a sters din Pc, adica acele adware. Inchizi fisierul log de la x si gata. DACA, nu ai scpat de problema nici acum, poti sterge browserul cu Geek Unistall, un program de dezinstalat si ramasitele. Apoi descarci din nou browserul preferat din Internet explorer si il instalezi.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dezinstaleaza castana Avast
ruleaza malwarebytes free
restart
ruleaza adwcleaner
restart
ruleaza ccleaner
restart
s-a remediat problema?