| 10Bubico a întrebat:

De ce ma doare buricul? Ma doare in interior, simt ca o arsura! Parca mi-ar pune cineva ardei iute acolo, parca as avea ardei iute acolo! Ma doare mai rau cand stau pe scaun, daca stau in pat nu ma doare, s-au daca ma doare ma doare putin! Ce pot sa am?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi urgent la medic pentru investigatii!
Acele dureri pot fi cauzate de mai multi factori, cu incepere de la ulcer pana la diferiti paraziti.
Stabilirea exacta a diagnosticului si tratamentul corespunzator se poate face doar in urma unor investigatii specifice, dar tratamentul gresit poate agrava situatia!

| Violleta2022 a răspuns:

Ai paraziti intestinali, de aceea doara burta, in special in jurul buricului!
Fa un tratament antideparazitar, iar pe toata perioada tratamentului evita sa mananci dulce, sa manaci branzeturi, sa bei sucuri, sau lapte.