| WarMan a întrebat:

De curand mi-am luat o placa video sparkle geforce gt 430 2 gb 128 biti si eu am o placa de baza msi k9n6pgm-v si imi da numai erori.Cand joc un joc, il inchid si pe urma ii dau restar la PC si incerc sa-l deschid iar imi da o eroare sau cand reinstalez windows-ul nu-mi mai merge netu'.Ce pot face? Doar am instalat toate driverele.

5 răspunsuri:
| timilian90 a răspuns:

Mai exact ce eroare iti da? si ce windows folosesti?

| Psychic a răspuns:

Cauta pe google un site care face compatibilitati la hardware.sau poate placa de baza e mai veche, nu ai condensatorii umflati? poate fi si de la altele.Netu poate sa nu mearga si de la setari( ori ai cu conectare la firma de cablu, ori trebuie sa mai setezi), depinde si ce sistem de operare ai

| WarMan explică:

Pai am windows xp sp3 black edition 3.2 si numai virusi am in el, cand am luat-o mi-a zis ala de acolo ca cica imi merge pentru ca daca imi merge gt 220 imi merge si asta si un baiat mi-a zis ca gt 220 e perfect compatibila,da nu stiu ce are sincer, a intrat perfect in socket, da cand instalez un joc il joc si dupa ce dau restart la pc imi da o eroare la toate face asa si are numai virusi, la cealalta nu facea asa, si am mai dat si 300 de ron pe ea.

| K0sti a răspuns (pentru WarMan):

Ma nene, fi coerent in explicatii si invata sa expui o problema. Daca e plin de virusi ce ai facut tu ca sa elimini aceasta problema? Ai sarit la placa video, cu restul de probleme pe care le ai ce ai facut? Le-ai rezolvat?

| WarMan explică:

Ma mai tot calculatoru e plin de virusi ce nu intelegi? Cand aveam placa video veche nu facea in nici un caz asa, acum intru intr-un joc, il joc, si dupa ce ies din iel si dau restart la PC sau il inchid si pe urma il deschid imi arata o eroare la jocul respectiv, ce pot face? Daca am garantie la placa video o primeste inapoi?