| WarMan a întrebat:

Ar merge placa video nvidida gt220 pe placa de baza msi k9n6pgm-v?

Răspuns Câştigător
| Kaveri a răspuns:

Toate placile video sunt facute dupa un standard, in cazul lor stsndardele sunt de 2 feluri AGP (Advanced Graphics Port) care este vechi nu se mai fabrica si PCI (Peripheral Component Interconnect) placa video nvidida gt220 are Interfata PCI Express x16 iar placa de baza msi k9n6pgm-v are slot pentru ea, sunt perfect compatibile nu are de ce sa nu mearga, doar daca nu este stricata.
Nu vreau fundite, pastreaza pentru tine.

| WarMan explică (pentru Kaveri):

Dar nVIDIA geforce 9800 gt ar merge? vreau sa-mi iau o placa video si as vrea sa-mi iau un 9800 gt de un gb sau un gt220 si nu stiu ce sa iau, as prefera un 9800 gt de 1 gb dar nu stiu daca merge, acum am intrebat de gt220 pentru ca are un prieten si mi-a recomandato.

2 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Da. functioneaza fara probleme