| nicola90 a întrebat:

Din greseala am sters de tot din calculator un folder important. Stiti cum il pot aduce inapoi?(nu pot da undo delete)

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incerca cu un program de recuperare gen Recuva, este gratuit si il gasesti pe Piriform.com. Succes si numai bine!

| eandopuncttk a răspuns:

Ai cumva activ system restore?
daca da da-l cu o zi in urma de a sterge ceea ce ai ster si ai rezolvat

| GeosBIOS a răspuns:

Poate fi recuperat cu programe de disk recovery. Conditia este ca pe partitia unde a fost fisierul sa nu fi scris fisiere de dimensiuni mari, cu sanse bune de recuperare daca nu ai scris nimic pe partia unde a fost fisierul. Inclusiv programul de recuperare a datelor sa-l instalezi pe alta partitie. Un programel gratuit care face ce ai tu nevoie este si http://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm
Mai multe date despre cum se foloseste http://www.easeus.com/resource/hard-disk-data-recovery.htm

| andrei1121 a răspuns:

Simplu ai net omule ce era in el scrie pe net ca se gaseste alta metoda nai ce se sterge din pc e dus se arde si dispare ca fumul

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Daca la-i sters de tot nu mai ai nici o solutie, decat daca faci cum a spus andrei1121

| EmanuelThN a răspuns:

Http://www.recoverytoolbox.com/cd.html downloadeaza programu asta si urmatorul site te invata cum sa-l folosesti http://www.computerica.ro/recupereaz-fiierele-terse-din-greseal/

| vali198 a răspuns:

Instalezi un program de recuperare fisiere sterse precum Recuva sau Hand recovery si cred ca o sa reusesti.

| sckumpiKBogdy a răspuns:

NU... nu-l poti aduce inapoi... insa daca ai internet iti poti downalda inapoi asta e singura solutie crede-ma