| MonyMoniq a întrebat:

am sters un folder foarte important si nu mi-a aparut la Recycle Bin.Cum il pot recupera tot din calculator, s-a mai bagat undeva cand l-am sters? Ca vreau sa-l recuperez dar sa-l iau tot din calculator ma intelegeti voi..Pls.Repede!

11 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Foloseste un soft pentru restaurare si recuperare fisiere, amprenta folderului a ramas in windows, nu e pierdut! Incerca http://www.glarysoft.com/products/utilities/glary-utilities/ si dai la catagoria file undelete.

| MonyMoniq explică (pentru ROB3RT89):

Dupa ce il descarc dau File Undelete?

| MonyMoniq explică (pentru ROB3RT89):

Dupa ce il descarc dau File Undelete?
Ocupa mult spatiu, are virusi?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru MonyMoniq):

Da, il instalezi si apoi folosesti optiunea file undelete.Si softul recomandat de user-ul #computergeek e destul de eficient! Pe scurt nu are nici virusi si nici nu ocupa mult spatiu.Ps daca ai windows 7, poti sa faci un backup!

| cipailina a răspuns:

Acel folder il aveai numai intr-un loc anume sau mai avea copii de la el prin calculator? Daca mai aveai copii da click pe Start Menu si in Search Bar scrie numele folder-ului (Valabil pentru windows Vista/7, daca ai xp Da pe Start Menu intra pe My computer si mai sus ai search, sau ai Search chiar in start menu, nu sunt sigura nu am avut XP niciodata), daca nu ai avut copie de la folder, imi pare rau, dar nu mai poti sa il recuperezi. Insa totusi incearca.

| cipailina a răspuns:

Daca ma gandesc mai bine SE POATE REZOLVA: Da un System Restore:
Win Vista/7: Start Menu->In searcj bar scrii System Restore, dupa care selectezi una dintre datile da acolo (pe cand mai aveai folder-ul) si urmezi pasii care... urmeaza.

| ComputerGeek a răspuns:

La un simplu search pe google am gasit asta, merita sa incerci.
http://www.recovermyfiles.com/

| Alcs a răspuns:

Buna descarcati programul Recuva si il vei gasi sigur ori unde ar fi happy

| InvisibleTouch a răspuns:

Cauta un program de recuperat date pe google cum ar fi handyrecovery sau recover files. Daca nu ai formatat si ai pus altceva pe respectiva partitie sigur poti sa-l recuperezi. Succes

| cos96alx a răspuns:

Poti sa dai back up

| AnitaM a răspuns:

Da-i o cautare in Recycle Bin... daca l-ai sters e imposibil sa nu fie acolo