| mucicubranza a întrebat:

Doresc sa imi fac dreaduri si vreau sa știu cam care trebuie sa fie lungimea minima pentru a sta bine? Si unde se pot face in apropiere de Suceava?

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Depinde de tine cat de mari vrei sa fie. Marimea dread-ului este 25% din marimea parului normal. Deci trebuie sa ai parul de 4 ori mai mare decat ai vrea sa fie dread-ul. Cat despre unde se pot face, nu cred ca o sa gasesti cam la nici un salon. Trebuie sa te interesezi pe net si sa platesti pe cineva sa ti le faca, fiindca dureaza intre 6 si 12 ore sa se faca + lunar trebuie sa le intretii, iar daca nu mai vrei sa ai dread-uri, trebuie sa iti tunzi parul cu totul. Am avut dread-uri, arata bine, dar sunt extrem de greu de ingrijit

1 răspuns:
| Eu2208 a răspuns:

Poti sa iti faci si singura!
Doar cauta pe net dreads!
Sau poti sta cu parul nespalat timp de 5-6 luni si o sa ai unii au facut asta... Yuck!