| Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

doresc sa ma angajez ca mecanic de locomotiva, as dori sa stiu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez si daca ma pot angaja si fara bac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Bac-ul este necesar doar pentru admitere la facultate.
Pentru a deveni mecanic de locomotiva trebuie sa urmezi scolarizare liceala sau postliceala de transporturi feroviare.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fara BAC nu poti fii angajat.
termina-ti liceul la seral, daca nu la-i terminat, ia-ti BAC-ul si apoi poti aplica si la pozitii unde se cere BAC-ul.

| sierra1 a răspuns:

Fără bac la cfr te primesc ăia la amenajare terasament sau in cel mai bun caz, la spălarea locomotivelor (no offense dar ia-ți bacul)

| JicaContra a răspuns (pentru sadrian46):

Deci trebuie sa fii femeie ca sa te ia in scoala aia? rolling on the floor

| sadrian46 a răspuns (pentru JicaContra):

Cine zice deci? Drogat și bețiv sigur nu.

| JicaContra a răspuns (pentru sadrian46):

Site-ul zice, numai poze cu femei, si proiectul "Femei mecanic"

| sadrian46 a răspuns (pentru JicaContra):

Este școală și pentru bărbați mecanic, caută.

| JicaContra a răspuns (pentru sadrian46):

Glumesc, evidentwinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa ajungi mecanic de locomotiva e cale lunga. Citeste Procedura pentru obținerea permisului de mecanic de locomotivă din 29.04. 2015