| DieterBortscher a întrebat:

Salut TPU. Imi poate explica cineva pe scurt documentele de care ai nevoie pentru intrarea in loteria vizelor?
Si daca s-au facut schimbari, de cand este si pandemie.
In lunile astea de vara voi fi mai ocupat, de aceea am nevoie de unul din voi, care poate explica pe scurt ce se intampla si de ce este nevoie in aceasta loterie.
Am un coleg de munca care s-a inscris pentru editia 2019, dar nu a castigat-o. Este ocupat, si nu lucra tocmai langa mine. Nu am inteles atat de bine de la el, deoarece mi-a explicat foarte rapid in timpul lucrului.
Ma poate ajuta cineva, va rog frumos?
As fi foarte recunoscator!

1 răspuns:
| vasile2222 a răspuns:

VEzi pe aici https://ro.usembassy.gov/visas/immigrant-visas/diversity-visa/

Inscrierile pentru 2023 cred ca vor fi la fel prin octombrie-noiembrie 2021.