| mihainet a întrebat:

Imi puteti spune cum editez un fisier powerpoint? Cand il deschid imi apare direct prezentarea fara sa pot edita. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| RomulusMilea a răspuns:

Pentru a rezolva problema ta, trebuie să ai fişierul închis, apoi să îi schimbi extensia din PPS în PPT. Dacă faci aşa, vei putea edita fişierul, fără să se deschidă direct prezentarea. După ce ai terminat de editat fişierul PPT, îl salvezi, îl închizi şi schimbi înapoi extensia fişierului din PPT în PPS, sau o laşi PPT, cum doreşti.

Pentru a schimba extensia fişierului trebuie să dai click pe fişier, să apeşi F2 şi de acolo să schimbi extensia.

De exemplu Fisier. ppS se schimbă în Fisier. ppT.

Mult succes!