| dumitracheboom a întrebat:

imi puteti spune unde gasesc si la ce pret un hardisk de 500gb sau mai mult
Dau funda :X

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Depinde de hard si de firma, specifica si tu sata 1, 2 sau 3... Uite aici=>http://www.emag.ro/....../last/f3f5 toate au peste 7000 rpm!

| Remus13 a răspuns:

La eMAG in jur de 150-300 lei. Unul nici prea ieftin nici prea scump. Daca este ieftin si are 500 gb, cand incarci sau descarci ceva din el dureaza foarte mult. sa fie intre pretul. ca sa fie ok... sa ai viteza la descarcare si incarcare. Bafta

| Magnifico a răspuns (pentru Remus13):

Nu hardul da viteza de download si nici cea a calculatorului.Viteza de download ti-o ofera conectiunea la internet iar pe cea a pc-ului ram-ulwinking

| Remus13 a răspuns (pentru Magnifico):

Lasa-te fratioare, ca esti paralel

| maiAm8conturi a răspuns (pentru Magnifico):

Probabil se referea la rata de transfer, atunci cand muti un fisier de pe o partitie pe alta...probabil!
Eu am un Seagate Baracuda de 500gb sata III, merge perfect si era si ieftin, in jur de 200 de lei.Era asa rapid incat a trebuit sa-l downgradez cu un jumper, pentru ca avea rata de transfer prea mare si placa mea nu suporta decat sata II.

| Magnifico a răspuns (pentru Remus13):

Cum sa fiu ma paralel cand tu spui ca daca e hardul ieftin chiar si la 500 de gb merge greu sa pui ceva pe el sau sa descarci ceva din el.Eu am Hard de 580 de gb si nu are nici o treaba hardul la chestii din astea. Zimi si mie adica daca ai un hard de 80 de gb iti ia 1 luna sa pui ceva pe calculator sau invers? Tu esti paralel cu mult.

| Magnifico a răspuns (pentru maiAm8conturi):

Poi sa zica asa nu cum a spus-o el ca se intelege altfel.Nici el nu stie ce sa ii faci?

| Remus13 a răspuns (pentru Magnifico):

Ba, cand transferi ceva din el, sunt fel si fel de viteze de transfer.

| Magnifico a răspuns (pentru Remus13):

Nu stiam asta mersi ca mi-ai spus straight face