| pinguinuVerde a întrebat:

În avion în bagajul de mână am voie să-mi pun un tuș pentru ochi? Dacă da, trebuie împachetat într-un anume fel?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai voie, cu condiția ca tubul / flaconul / sticluța în care este să fie mai mic/ă de 100 ml și când treci pe la controlul de securitate trebuie prezentat separat (scos din bagaj), într-o punguță de plastic transparent, resigilabilă.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e lichid in recipient mai mare de 100ml nu ai probleme

| Teodorel a răspuns:

Atata timp cat nu e o bomba artizanata nu vad de ce nu ai putea

| Alexandru_Gabriel_Vasile_1990 a răspuns:

Cosmetice si parfumuri nu prea ai voie!