| BananaBabana a întrebat:

In luna iunie am achizitionat un iPhone 7 Black si l-am tinut in husa. Au ramas niste puncte si urme pe unde nu era husa. De exemplu la sigla: a ramas urma. Cu ce as putea curata sa nu se mai vada asa urat?
Tin sa precizez ca sunt un om care tine la telefonul sau.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Alcoolul izopropilic e folosit pentru a curata componente hardware pentru desktop, nu pateste nimic sigla.
Pe ecran in schimb daca vrei sa dai exista solutii si servetele speciale pentru asa ceva.

| BananaBabana explică (pentru TheRealFantasy):

Merge cu spirt?

| TheRealFantasy a răspuns (pentru BananaBabana):

Pe sigla...cel mai probabil ca da, am zis de izopropilic fiindca ala e mai slab, dar nu cred ca e periculos sa dai cu spirt, pe sigla cel putin, de altceva gen ecran nu as recomanda totusi laughing

4 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Daca ti-au luat iphone, nu te mai plange, dai mult pe el si e mai prost ca ceva de 2x mai ieftin

| GeorgeGabriel20001 a răspuns:

Du-te într-un magazin de specialitate, ocol ți se va spune cu ce trebuie curatat