| alabalaportocalala a întrebat:

Mi-am stricat castile de la telefonul meu Huawei GT7300 si as vrea sa-mi iau de la Orange castile Samsung EHS62, are aceeasi mufa de 3.5mm credeti ca poate nu o sa-mi mearga la telefonul meu?

Răspuns Câştigător
| Cryshhtian a răspuns:

De regula telefonul ar trebui sa accepte doar accesorii originale, incearca sa iei de la un prieten sau cineva cunoscut niste casti sa le probezi indiferent de marca daca nu le accepta exista marea posibilitate de a nu le accepta pe cele pe care vrei tu sa le iei, o prietena de-a mea are un Huawei si foloseste casti de Nokia insa volumul este foarte slab si parca asculti un amr...acum ramane la latitudinea ta

2 răspunsuri:
| ToxicTpu a răspuns:

Atata timp cat are jack-ul este de 3.5 nu vad care ar fi problema. insa. pe acel jack sunt mai multe "linii" pentru microfon. pentru casti etc. daca are aceleasi linii ca pe jack-ul de la Huawei. merge! funda?

| ToxicTpu a răspuns:

Atata timp cat are jack-ul este de 3.5 nu vad care sa fie problema. insa. pe acel jack sunt mai multe "linii" pentru microfon. pentru casti etc. daca are aceleasi linii ca pe jack-ul de la Huawei. merge! funda?