| OtravaDulce a întrebat:

Nu de mult mi-am cumparat un laptop nou (paackard bell, model: EasyNoteTV )
Si mi se incalzeste Core 1 si 2 cand ma joc de exemplu metin2 pana pe la vreo 65-70grade.
Iam pus si cooler dar deajaba tot la 65-70ii sta (specifil ventilatoru de la laptop scoate caldura in laterar)
1. E NORMAL SA SE INCALZEASCA ASA?
2. Cam pana la cate grade e normal sa se incalzeasca?
3. La voi cam pana la cate grade se incalzeste?

Dau fundy pentru un raspuns bun.

1 răspuns:
| SonicAndrei a răspuns:

Din păcate e normal ca un laptop să se încălzească (desigur, sunt și laptopuri care se răcesc foarte bine). Nu știu cât se încălzește al meu, dar știu că al meu e deja distrus (zic la capitolul încălzire). Ți-ar trebui un cooler foarte puternic ca să nu se încălzească așa de rapid laptopul.

Desfă-l și curăță-l de praf. Dacă e în garanție du-l la specialiști (zic să nu pierzi garanția pentru că-l desfaci).