| Cinesafie a întrebat:

Ofer funda celui care ma poate ajuta. Am un telefon Sony Ericsson k800i si cand dau sa fac poze se vede verde(cu un fel de purici). Un prieten a strans odata de carcasa si daca tinea strans in continuu mergea totul bine si culorile erau asa cum trebuie. Ideea e ca, si daca as reusi sa strang de carcasa asa cum ar trebui, nu as putea sa fac asta mereu cand fac poze...Deci daca cineva cunoaste problema, sau are o solutie...Va rog ajutati-ma happy!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai displayul defect.Du-l la reparat.

| Cinesafie explică:

Si cam cat ar costa o reparatie?big grin

| narcisa0madag a răspuns:

Asa pateam eu la un telefon cu clapeta, ce mi-a zis tipu de la reparatie e ca era dezlipit ecranu, adica firele care duc la el si cand il miscam intr-o anumita pozitie exact, se puneau asa se atingeau la loc. poate ai patit si tu sad