| cristiantudor5 a întrebat:

Pentru absolventii clasei a 8-a in acest an...cum credeti ca vor fi subiectele, mai grele decat cele de anul trecut? Mai usoarele decat simularile? La fel ca sesiunea speciala din aceasta vara? Domnul ministru a spus "Un profesor invata din primul an de facultate ca evaluarea se face la nivelul clasei, si nu in functie de cei mai buni cinci elevi din clasa. Asta se intampla. Subiectele de anul trecut au fost corect calibrate, anul acesta vom avea subiecte de acelasi tip, nu cred ca vor fi mai usoare, nu cred ca vor fi mai grele""
Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| LaryLarrrysaa24 a răspuns:

Sper ca examenul la mate sa nu fie ca si cele de anul trecut, le-am vazut la o prietena si au fost foarte grele.Si noua profu` de mate ne-a spus ca simularea a fost mult mai grea decat examenul.
Mult bafta!

| MarekHamsik a răspuns:

Examenul e mai usor ca simularea. Cred ca vor fi ca anul trecut. Bafta la examan!