| Bonea_Dani_1999 a întrebat:

Se plateste vreo taxa de transport pentru produsese comandate online din Anglia? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de site sau vanzator. Unii au transportul inclus in pretul produsului, altii il adauga la cumparare, depinzand strict de adresa ta, trebuind doar sa citesti ce scrie pe site-ul de unde cumperi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Na intrebare. In functie de unde comanzi, ce comanzi, prin ce comanzi se platesc si taxe ca teleportarea nu functioneaza inca

| mihai69 a răspuns:

În marea majoritate a cazurilor, da. Acum depinde ce scrie pe pagina produsului/ comerciantului de unde vrei tu să comanzi.

| ziftode a răspuns:

"taxa de transport"... nu inteleg intrebarea
taxele nu se aplica transporturilor (atentie, am spus transporturi, nu importuri, not same SHlT) ci este ca impozit (Taxa pe Valoarea Adaugata) sau la vama (care e practic tot un impozit), vama nu cred deloc ca se aplica la tine cat timp Anglia inca nu a iesit din UE
trebuie sa platesti transportul in sine, nu o taxa, iar de platit transportul e in 99.99% din cazuri obligatoriu la cumparare internationala (nu ca din.ro in.ro cand nu mai platesti transportul pentru ca ai facut comanda de o valoare destul de mare ca astia sa iti ia fata cu "transport gratuit" )

| artemidak a răspuns:

Normal!

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Platesti transportul cand ajunge produsul