| AlexStefan1 a întrebat:

sunt elev si fac naveta, merg cu autobuzul si am un abonament, in fine, am vazut ceva la stiri cum ca studentii calatoresc gratuit, eu cand dau abonamentul la decontare ( la scoala ) primesc doar o parte, ar insemna ca vom primi toti banii? Daca da, atunci de cand?

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Studentii calatoresc gratuit doar cu trenul. In unele orase au gratuit si la transport in comun in oras (in Mures transportul e gratuit pentru studenti, dar doar in oras, daca vrei sa iesi din oras trebuie autobuz care trebuie platit). In rest nu se deconteaza absolut nimic daca esti student.

| AlexStefan1 explică (pentru tintareco):

E din octombrie, de ce nu s-a aplicat pana acum? Si crezi ca se va aplica de-acum?

| tintareco a răspuns (pentru AlexStefan1):

Mai mult ca sigur, după ce se v-or termina evenimentele şi va fi un guvern care şi munceşte...