| StefaniaNg a întrebat:

Buna! Sunt eleva la liceu si fac naveta. Am primit abonamentul plus un bon fiscal....ca sa imi fac decontare, imi trebuie ceva acte plus cele mentionate, dar mi-am pierdut bonul pentru ca s-a dezlipit de abonament
Este neaparat sa il am pentru decontare? Am cautat pe internet si nu am inteles nimic.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu cred e neaparat sa ai bonul pentru decontare.
https://www.edupedu.ro/......l-oficial/
Totusi, fiindca la noi e ca la nebuni si nu stii cum se pot schimba deciziile, data viitoare poti face poza la bon, asa pentru linistea ta.

| StefaniaNg explică (pentru dullcat):

Iti multumesc multhappy Asa am sa fac data viitoare, apreciez ca mi-ai raspuns♡

| dullcat a răspuns (pentru StefaniaNg):

Cu placere.Multumesc si eu pentru funda.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este obligatoriu sa ai bonul fiscal, fiindca altfel nu poti dovedii ca ai platit si evidnet nu ai cum sa ceri banii inapoi.

| StefaniaNg explică (pentru Violleta2022):

OK, am inteles. Si acum ce fac? Pentru ca nu il gasesc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru StefaniaNg):

Te duci inapoi la ghiseul unde ai platit abonamentul si ii rogi frumos sa-ti scoata un duplicat la acea chitanta de plata.

| Hyperion7 a răspuns:

Mi se pare că ai nevoie doar de abonament.
Pe langa abonament ai nevoie și de o cerere de la bibliotecă+copie de pe buletin

| StefaniaNg explică (pentru Hyperion7):

De acestea stiuhappy Multumesc mult!♡