| sebastian9788 a întrebat:

sunt in clasa a 9-a la mate-info si si voi da teza la informatica.Imi puteti da niste exercitii sa incerc sa le rezolv, dar sa fie in c++ si sa functioneze in programul MinGW Developer Studio.

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Tu cred ca vrei in C, nu C++, pentru ca nu invatati C++ in clasa a 9-a. Adica OK, folositi cin si cout, dar nu va folositi de clase si alte treburi specifice C++ului.

Si cam orice program in C/C++ care se confirmeaza la standardele ISO ar trebui sa mearga in MinGW.

Banuiesc ca vrei un program de consola, nu?

Citeste un string de la tastatura, si fa frecventa literelor (de cate ori apare fiecare litera in stringul respectiv).