| anonim_4396 a întrebat:

De ce, dupa ce termin de scris un program in MinGW Developer Studio si dau F8 pentru a testa programul nu mi se deschide acea caseta neagra? Dau funda celui care ma ajuta

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai instalat si un compilator nu numai IDE?
Ai creat bine proiectul?
Esti sigur ca F8 face Debug si nu doar Run? Poate apare dar nu vezi tu.
Esti sigur ca nu ai erori la compilare?

Iar caseta aia neagra se cheama consola, asa ca sa stii si tu.

3 răspunsuri:
| cata416 a răspuns:

Si ce ai vrea sa iti apara daca atunci cand ai creat proiectul ai ales console application?

| cata416 a răspuns:

Consola apare pentru ca proiectul a fost creat in console aplication. Cand ai creat proiectul

| Crisss22 a răspuns:

Pentru ca ai erori si trebuie sa corectezi erorile.winking