| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu, saptamana viitoare plec in delegatie, dar in afara tarii, vreau sa stiu daca primesc diurna, trebuie sa vin cu factura, nota de plata, ceva cu stampila, sa fac dovada cheltuirii diurnei? Multumes si o zi buna!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In general pentru diurna nu este necesara justificarea, in schimb este necesara pentru cazare si transport, pentru acestea trebuie sa prezinti documente justificative (bilete si chitanta de la hotel).
Daca la firma ta exista reguli speciale va trebui sa te interesezi acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai pe noi ne intrebi in loc sa intrebi pe cineva din firma?

| mihai69 a răspuns:

Pentru diurnă NU trebuie niciun act; e o sumă de bani pe care o primești pentru cheltuieli personale pe timpul deplasării.
Dar păstrează biletele de transport (plus boarding-pass-urile dacă mergi cu avionul), chitanțele de taxi sau biletele de autobuz de la aeroport / gară etc. la hotel și retur, plus factura de la cazare - alea îți vor trebui la decontul delegației la întoarcere.