| Luci88 a întrebat:

ziceti-mi si mie cum sa formatez un nokia n73? in ce setari trebuie sa intru, ca imi face figuri, se inchide cand primesc un msg, sau un apel... funda:* :*

Răspuns Câştigător
| antonG a răspuns:

Codul pentru formatare este *#7370#

AVERTISMENT! Prin formatare vei pierde toate contactele din memoria telefonului, jurnalul de apeluri, mesajele, notele, programele instalate pe memoria interna (+afectarea programelor instalate pe card), nivelele castigate la jocuri etc.

Recomandarea este sa faci o copie de siguranta in calculator a tuturor datelor importante, apoi formatezi cardul si in cele din urma formezi codul *#7370#. Iti va fi cerut un cod de siguranta; codul default este 12345 (din cate tin minte). Daca nu e 12345, incearca cu 000000.

O alta posibilitate (absolut similara cu *#7370#) este update-ul la soft. In principiu update-ul nu stiu in ce masura mai e justificat... Nu s-au mai scos firmware-uri de N73 de mai bine de 2 ani.

2 răspunsuri:
| rapidist a răspuns:

Incearca sa-i faci actualizare de soft.Conecteaza-l la pc prin cablu de date la pc, dar sa ai internet.Eu asa am facut la un Sony ericsson.Succes
!

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Nu stiu sigur dar cred ca trebuie sa intri in setari -revenire la setarile din fabrica
de obicei asa e la majoritatea telefoanelor Nokia