| Sadboy11 a întrebat:

Salut tuturor, am și eu o întrebare, Codul numeric personal în Spania ce este? NIE DNI SAU NIF sau ce este? Pe scrut: Am venit în Spania și vreau sa dau comanda la decathlon și îmi cere Dni Nie sau Nif, și eu am doar buletinul de România unde am codul numeric personal, are cineva vreo idee? Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este DNI. La o cautare pe Google puteai gasi si tu.

| AlexSM86 a răspuns:

Imi place cand vorbeste lumea despre cautat pe Google. Important e sa si cum sa cauti pe Google. Eu am stat anul trecut 3 luni in Spania si mi-am facut un NIE temporar. Se face pentru straini si e valabil 5 ani. Uite ce spune si Google ca e NIE:

The Law in Spain: Important to Have an NIE Spanish Number (Foreigner Identification Number) All new arrivals, seasonal workers and homebuyers in Spain will all have to apply for their NIE Spanish number. It stands for Número de Identidad de Extranjero, which translates roughly to Foreigner Identification Number.

| ReddY25 a răspuns:

Dni