| fabyy1998 a întrebat:

Vreau sa fac un gard de 30m lungime, de cati metri de scandura am nevoie, scandura se vinde la bucata sau la metru?

Răspuns Câştigător
| IonutPetre12 a răspuns:

Dacă se vand la bucata. Faci 1÷(cati cm are bucata)sa zic 20.
20cm =0.2m
1÷0.2=5=>5 bucăți fac un metru
5*30(metri)=150 de bucăți.

5 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns:

La bucată din câte știu eu.
Păi dacă gardul o să aibă 30 de metri cum de câți metri ai nevoie?

| fabyy1998 explică (pentru Florin9Florin9):

Am mai auzit si varianta ca s-ar vinde la metru cub... si sunt in dubii

| Florin9Florin9 a răspuns:

Metru cub? Nu cred, în fine, bani să fie că nu contează neapărat la ce se vinde, cred totuși că la bucată.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Uite, am scris și pe google,, scânduri de gard" și îmi dădea prețuri la bucată