| danynyo a întrebat:

Salut vreau sa știu ce trebuie sa fac și ce îmi trebuie ca sa pot accesa fonduri europene pentru prima casa.

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Fondurile europene nerambursabile sunt destinate finantarii altor programe, nicidecum programului "prima casa"! Pentru" prima casa" trebuie sa soliciti un credit la una din bancile partenere ale programului --- creditul trebuie rambursat ( ai calitatea de "imprumutat"in raport cu banca care iti acorda creditul) statul nu face decat sa garanteze creditul! Citeste :http://www.avocatnet.ro/......ogram.html

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba au fondurile europene cu prima casa?

| danynyo explică:

Te finanțează

| alessia5158 a răspuns (pentru danynyo):

Fondurile europene nerambursabile sunt destinate finantarii altor programe, nicidecum programului "prima casa"! Pentru" prima casa" trebuie sa soliciti un credit la una din bancile partenere ale programului --- creditul trebuie rambursat ( ai calitatea de "imprumutat"in raport cu banca care iti acorda creditul) statul nu face decat sa garanteze creditul! Citeste :http://www.avocatnet.ro/......ogram.html