| Inna_5580 a întrebat:

Vreau vreun referat pe tema"In viata omului exista mereu loc pentru fapte bune"Dar sa fie ceva frumos, dau funda!

Răspuns Câştigător
| edy132 a răspuns:

O fapta buna inseamna sa fii acolo cand cineva are nevoie de tine sal inveselesti. O fapta buna inseamna atunci cand ai facut un lucru si simti inautrul tau fericire si armonie. Faptele bune se intampla pretutindeni. Fiecarei persoane i-ar place sa faca un lucru bun de fiecare data cand are ocazia si ar putea. Faptele bune nu reprezinta o rasplata materiala, dar pentru ceea ce dai primesti inapoi inzecit in plus faptele bune au valoare in viata de apoi. Omult se nasta cu un pacat si pe parcursul vietii fara sa vrea acumuleaza mai multe. Orice om oricat de rau ar fi, orice rele ar fi facut mereu va fi pentru oricene cale de intoarcere. Cum ar fi atunci cand ti-ai pierde banii de pachet, iar o persoana imparte mancarea lui cu tine? Acea persoana care a impartit cu tine tocmai a facut o fapta buna. Orine poate face lucruri bune oricat de multe doreste si oricat timp nu trebuie decat putina ambitie si multa bunatate desigur. Toate aceste lucruri bune se aduna la Doamne Doamne sus in cer, iar El nu iti va spune niciodata ca sunt prea multe.

1 răspuns:
| edy132 a răspuns:

Multumesc pentru fundita big grin