| wope a întrebat:

Salutare, am o intrebare pentru cine cunoaste formatul adreselor din Olanda. Am de trimis catre ei un plic pentru a-mi recupera taxele si mi-au spus telefonic adresa: Belastingdienst, Unit Registreren, Postbus 9055, 7300 GT Apeldoorn, The Netherlands. Vreau sa trimit cu DPD pentru ca pare ok dpdv al pretului si livrarii. Intrebarea rosie: cum ar trebui completate campurile pe site-ul celor de la dpd? Imi cere oras destinatar ceea ce e probabil Apeldoorn, cod postal si aici oscilez intre 9055 si 7300 GT, adresa destinatar initial credeam ca e 7300 GT Apeldoorn, dar din ce am cautat nu pare sa fie. Are cineva o idee macar cum ar putea fi completate campurile doar din aceste date furnizate?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

9055 e casuta postala. 7300 GT e codul postal.

| wope explică (pentru doctorandus):

Pai inseamna ca din cele mentionate nu se regaseste nicio adresa de completat?

| doctorandus a răspuns (pentru wope):

Adica nu are strada si numar. Are casuta postala + cod postal.