| DanielDaniDe a întrebat:

Salutare,am o mare problema, as vrea să mă angajez dar nu pot că-mi trebuie diploma de 8 clase și eu am doar 5 clase. Specific am 23 de ani, ce sfat îmi puteți da? Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Mopmop a răspuns:

Mergi sau cauta pe net informatii de la Inspectoratul Scolar Judetean.
O sa iti spuna ei ce optiuni ai gen cum sa iticontinui studiile.
Multa sanatate si bafta iti doresc!
Sincer m-a intristat intrebarea ta, posibil ai avut o viata grea insa e bine ca vrei sa schimbi ceva!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Exista un program special de scoala, pentru cei ca tine, numindu-se " A Doua Sansa" unde poti recupera scoala pierduta si poti obtine diploma de 8 clase. Intreseaza-te la Inspectoratul scolar din orasul tau, ce scoala are aceste clase speciale, unde faci 1 an de scoala si practic poti recupera 2 sau chiar 3 ani.

Uite aici:
https://www.edu.ro/a%20doua%20sansa

https://adevarul.ro/......index.html

Eu iti doresc succes si daca-ti place, poate termini si liceul, la fel de usor si rapid.