| Dospinescu_Dragosh_1999 a întrebat:

Am terminat acum liceul si as vrea sa ma angajez dar nu mi-a venit inca diploma de 12 clase (nu am bacalaureatul), pot sa ma angajez pe baza foii matricole?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti sa te angajezi, urmand a prezenta diploma de absolvire cand o s-o primesti.

1 răspuns:
| romeo78 a răspuns:

Depinde doar de angajator! Ce documente acceptă acum și ce documente, respectiv diploma de bacalaureat mai târziu. Apoi, este vorba de ce vrei să lucrezi. Oricum, diploma de bacalaureat, e în general necesară, pentru a putea să te califice la locul de muncă. Să nu figureze, ca necalificat. Doar pentru așa ceva se cere, de obicei, diploma. Obligatoriu e fișa medicală, buletinul, un CV.