| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Am varsta de 19 ani, am luat bac-ul.
Si as dori sa continui la o Scoala de Agenti de Politie.
Problema este ca am destul de multe plombe si o masea lipsa din nastere.

Ma poate ajuta cineva? Cu un raspuns? As putea fi declarat respins pentru acest fapt?

Dau funda, multumesc

Răspuns Câştigător
| davidd100dd a răspuns:

Aceste speculații sunt mituri care umbla din vorba in vorba...adevarul ca vorba asta a venit de unde iar acel undeva este Legiunea Franceză. Ea este singura din lume care nu permite și nu accepta oameni cu probleme ale danturii pentru ca se considera o chestie gravă( ei consideră că ai o misiune de îndeplinit iar dacă te ia durerea de dintii nu mai ai puterea de concentrare atât de dezvoltată din cauza durerii) dar la noi in tara si peste tot in lume este permisa inrolarea dacă ești apt medical, cand spun apt medical ma refer la (tensiune, inima, ceva ce nu te pune în pericol pe tine si pe cei din jurul tau ) dar cu dantura nu are treaba nimeni
Asa ca iti urez multa bafta si sa ne vedem cu bine pe la descinderi laughing)))

2 răspunsuri:
| Gaby212 a răspuns:

Poti sa n-ai niciun dinte in gura, asta nu afecteaza.

| Cybe3r a răspuns:

Trebuie sa ai dantura sănătoasă și sa nu ai carii, dacă sunt plombe nu e nici o problema. Apropo ii bine dacă ai permis cât b ca ii un avantaj dacă nu trebuie sa îl faci în timpul scolii