| Edmonds2342 a întrebat:

Cum se reglează corect schimbatorul de bicicletă (pentru 7 viteze). Va rog, nu îmi trimiteri linkuri de pe net, vreau doar sa aud parerea unora care stiu.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este ceva special. Le reglezi in miscare, prin incercari succesive sa vezi cum ti-e mai usor. Eu tin pe foaia de angrenaj numarul doi si pinionul 5 sau 6 dar sunt in oras de campie. Daca esti la deal sau munte poti sa pui si pe pinioane mai mari.