Întrebare recomandată | nashu40 a întrebat:

Salutare prieteni!
Întrebare pentru cei ce locuiesc în București: Spitalul Clinic de Urgențe Oftalmologice este mai aproape de Gara de nord sau de Gara Obor?
Și cu ce trolee sau alte mijloace de transport în comun se ajunge cel mai repede?
Exclus răspunsurile de genul "ia un taxi".
Mulțumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Autobuzul sau troleibuzul 133 din Gara de Nord.
Preluat de pe Google.

4 răspunsuri:
| nashu40 explică:

Salutare din nou. Am analizat mai atent situația. În funcție de ora la care am programare și de orarul trenurilor, punctul de plecare va fi doar din Gara Obor.
Mulțumesc!

| darrio2007 a răspuns (pentru nashu40):

Ok. Bine ca ai rezolvat problema.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cam la distanță egală de ambele. Iei metroul

| sierra1 a răspuns:

Du-te la Nord și dacă nu iei taxiul (că e exclus?!) iei metroul

Cu plăcere!