| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,
Cum pot ajunge din Bucuresti zona Garii de Nord la Stefanestii de Jos, distanta de 16KM ma refer la mijloace de transport in comun.
Taxi ar fi ultima solutie pentru ca vorbim de minimizarea costurilor, dar totusi cat ar fi costul unui taxi pana acolo.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.autogari.ro/Transport/Bucuresti-Tunari
Unde scrie Bla Bla Car sunt ocazii. Poti sa apesi pe el si sa verifici. Un taxi daca mergi 16 Km costa astfel: 1, 40 pornirea, 1, 40 pe fiecare Km= circa 240 lei. Daca mai pui si mersul prin Bucuresti ajungi catre 260-270 lei. Acum, depinde si de firma, cat ii pe Km.

| Cristizz21 a răspuns (pentru Salontanul):

Salut, In prirumul rand iti multumesc pentru raspuns.
Acea cursa de microbuz catre Tunari trece prin Stefanesti?
M-am gandit la bla bla car dar in general stiu ca oamenii sunt interesati de pasageri pe rute mai lungi intre orase, nu pana la periferie...

| Salontanul a răspuns (pentru Cristizz21):

Ai telefoane la firme. Suna acolo si intreaba: http://brebenelimpexsrl.autogari.ro/
http://roceviimpex.autogari.ro/