| Leatherleader a întrebat:

Salutare. Se poate renunta la un pachet Orange TV + smartphone Samsung + internet, dupa 2 zile de la semnare?

Am mers luni la Orange, cu gandul sa imi fac un abonament sa imi iau un telefon. Mi-am ales un pachet cu TV si internet incluse, dar din motive personale as dori sa renunt la acesta, se poate? (daca da, as accepta sa dau diferenta pentru telefon, numai sa scap de abonament).

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

1.Returnezi telefonul, platesti uzura, abonamentul pe ultima luna si consumul pe luna anterioara si ce mai ramane.
2.Cumperi telefonul, platesti abonamentul pe ultima luna si consumul pe luna anterioara si ce mai ramane.
Citeste si aici: http://www.avocatnet.ro/......rilor.html

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti raspundem si noi.
Iti recomandam sa te adresezi colegilor nostri din magazinul unde ai activat contractul, pentru o posibila anulare a acestuia.
O zi buna,
Orange Helper

| mellisa_1721 a răspuns:

Nu poti renunta deoarece te dau in judecata.cam daca te-ai legat de ei ramai legat de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca se poate ai 10 zile la dispozitie! si iti poti primi si bani pe ce ai platit deja

suna urgent si afla situatia

la Vodafone sunt 10 zile si am inteles ca asa e la orice companie + asa am facut eu la telekom

| Alinus23031230 a răspuns:

Nu poti decat dupa ce expiră contractul făcut. Uita-te in documentele de la Orange si poti vedea după câte luni de zile poti renunta

| BebiTheKing a răspuns:

Da se poate depinde de telefon daca ori il iei gratuit ori mai dai o foarte mica difernta