| m1dn1gh7 a întrebat:

Salutare, stiti cumva daca circula trenul si in localitatile carantinate?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu anumite exceptii date de colegul de mai sus, da, circulă (cam goale...)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trenul nu circulă în localități ci între ele. Trenul nu se îmbolnăvește de covid. CFR-ul eliberează în continuare bilete cu orice destinație.

| m1dn1gh7 explică (pentru sadrian46):

Aflasem de la colegii de mai sus, n-am picat ieri de pe Luna sa-mi spui dumneata fabule pe langa subiect. Eu nu inteleg de ce va pierdeti secunde pretioase din viata sa va dati in stambe cu cometarii inutile.

| sadrian46 a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Nici eu nu înțeleg, probabil îmi face plăcere. Deci n-ai picat de pe lună. Dar de unde a picat? Ai auzit că trenurile a căror mers se stabilește în luna mai pe tot anul, se opresc când se bagă carantină undeva pe traseu în vreo stație? Ce fac, ocolesc strația? Asta am vrut, să îți arât că pui întrebarea de parcă ai fi picat de undeva, de pe lună sau de pe altă planetă, de parcă nu știi ce este acela tren și cale ferată.

| mihai69 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cand ajung in localitatile carantinate trenurile sunt acoperite in costum anti bacterial, iar portile devin aripi(stil tesla). Intra in modu sport aeronautic la 10. 000m altitudine si cand trec de zona geografica carantinata leapada costumul anti viral si aripile, devenind din nou un CFR de rând.

| m1dn1gh7 explică (pentru anonim_4396):

Ideea ai inteles-o, daca opreste sau nu in localitatea in cauza. Dar daca poti manca ceva misto pe net de ce sa n-o faci.